• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Gramatyka   /  Infinitivo (bezokolicznik) poziom podstawowy

Infinitivo (bezokolicznik) poziom podstawowy

Szukasz informacji o hiszpańskim zagadnieniu gramatycznym: infinitivo (bezokolicznik) na poziomie podstawowym?

Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpański bezokolicznik zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas dostępny w sprzedaży za małą opłatą PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie bezokolicznika w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi.

 

Strony z wyjaśnieniem infinitivo (bezokolicznik)

Wyjaśnienia infinitivo po polsku

Wyjaśnienia infinitivo po angielsku/hiszpańsku

grambox poziom podstawowy

Gdzie jest infinitivo?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie INFINITIVO dzięki układance gramatycznej – Grambox. Gdzie znajdziesz infinitivo w kontekście, tzn. może ono mieć swoje konkretne miejsce w całej gramatyce języka hiszpańskiego. Ba! Według nas ono ma swoje bardzo konkretne miejsce. Według nas zajmuje ono bardzo podstawowe miejsce u samej podstawy całego Gramboxa.

Interesuje Cię umiejscowienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest bezokolicznik i na co mi on?

Z doświadczenia nauczycielksiego (i jako językoznawca) mogę powiedzieć, że bezokolicznik jako najbardziej podstawowa forma czasownika powinna zostać omówiona jako jedno z pierwszych zagadnień gramatycznych. Nie tylko w języku hiszpańskim. Zwykle poznanie jak zachowują sie czasowniki w danym języku jest podstawą budowania wszelkich zdań. W każdym zdaniu (nie mówiąc o równoważnikach) używamy przecież czasownika. Skoro w każdym zdaniu jest czasownik, a bezokolicznik to jego najbardziej podstawowa forma… to nie obędzie się od wprowadzenia czym on jest i jak może wyglądać w danym języku. Po prostu musisz wiedzieć jak może wyglądać, jak go rozpoznać.

W większości (zanych mi) języków bezokoliczniki mają jakieś cechy szczególne, dlatego łatwo je wyłapać w języku obcym. Stanowią podstawę do tworzenia innych form odczaswnikowych (czyli bazując na bezokoliczniku dopiero tworzymy inne czasy, formy czy konstrukcje). No inaczej się nie da. Bezokolicznik musisz znać i wiedzieć jak wygląda, a na tym można iść dalej i dopiero budować kolejne formy.

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o infinitivo.

Powyższe informacje nie są dla Ciebie kompletne i masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o bezokoliczniku hiszpańskim na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Grambox lejek
Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło