Szukasz informacji o hiszpańskim zagadnieniu gramatycznym: participio (imiesłów bierny) na poziomie podstawowym? Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpański imiesłów bierny zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas dostępny w sprzedaży za małą opłatą PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie participio w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi.  

Strony z wyjaśnieniem participio (imiesłów bierny)

Wyjaśnienia po polsku

Wyjaśnienia po angielsku/hiszpańsku

Gdzie jest participio?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie participio dzięki układance gramatycznej – Grambox. Gdzie znajdziesz imiesłów bierny w kontekście, tzn. może ono mieć swoje konkretne miejsce w całej gramatyce języka hiszpańskiego. Ba! Według nas ono ma swoje bardzo konkretne miejsce. Znajduje się ono u podstawy całego Gramboxa zaraz obok czasownika, gerundio i infinitivo. Ponieważ jest bardzo blisko związany z zagadnieniami czasownika.

Interesuje Cię umiejscowienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest imiesłów bierny i na co mi on?

Participio, a po polsku imiesłów bierny (np. zrobiony) czyli forma odczasownikowa — stworzona od czasownika. Tworzy się go od bezokolicznika. Ma swoje użycia w konkretnych konstrukcjach gramatycznych i jest „budulcem” niektórych czasów. Nie obejdzie się bez dokładnej umiejętności tworzenia form particio od czasowników w hiszpańskim. Dokładniejsze wyjaśnienie po ludzku w płatnym PDFie.

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o participio.

Masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zagadnieniu na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Ćwiczenia do participio:

Ćwiczenie 1. Ćwiczenie 2. Ćwiczenie 3.
Scroll to Top