KTO PROWADZI LEKCJE

HISZPAŃSKIEGO ONLINE?

Ellipse 10 (1)
DR ELIZA ILLUKIEWICZ

• Nauczyciel akademicki

• Językoznawca

Moje wykształcenie
Ellipse 11

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
studia doktoranckie

Ellipse 11

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
studia podyplomowe

Ellipse 11

UNIWERSYTET ŚLĄSKI
studia magisterskie

Ellipse 11

UNIWERSYTET JAGIEILLOŃSKI
studia magisterskie

Języki, książki i nauka to moja pasja

brzmi banalnie… to może tak:

Już jak byłam w podstawówce wymyśliłam swój alfabet i pisałam nim pamiętnik. Na komunię zamiast nowego rowerka, sukienek, zabawek czy zegarka prosiłam wszystkich o… encyklopedie. A jak już je dostałam to od razu wzięłam się za czytanie. (A mogłam mieć taki ładny rowerek, eh…).

W wieku 11 lat zaczęłam uczyć angielskiego. Mam płaciła mi za uczenie mojej siostry. A ja
płaciłam mojej siostrze, bo wcale nie chciała się uczyć, ale obydwie chciałyśmy zarobić. Pół na pół – było uczciwie 😀

W gimnazjum płakałam po każdych zajęciach z dodatkowego angielskiego, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, że przecież ja i tak nic z tego nie rozumiem. Ale dzielnie chodziłam. Niby jakie ja miałam wyjście? Dało mi to jednak podwaliny do matury międzynarodowej IBO i otrzymania certyfikatu osoby dwujęzycznej z języka angielskiego zaraz po ukończeniu liceum.

Później 5 lat studiowania hindi, w między czasie urdu i sanskryt (filologia orientalna – indologia), drugie studia magisterskie z filologi hiszpańskiej, później studia podyplomowe dla tłumaczy na Katedrze UNESCO na UJ-cie, a teraz… a teraz to badam posługiwanie się językiem ojczystym w ramach studiów doktoranckich.

Aha! I oczywiście pracuję jako lektor językowy już od 12 lat… ale to leci.

DORADZTWO PRAWNE

W HISZPANII

Ellipse 7 (1)
PAULINA ANNA SZANIAWSKA

• Agent nieruchomości

• Prawnik w trakcie kształcenia

Moje wykształcenie
Ellipse 11

UNIVERSIDAD DE UCAM MURCIA
Prawo (w trakcie kształcenia)

Ellipse 11

UNIVERSIDAD DE ALICANTE
Prawo

Ellipse 11

WYŻSZA SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ADMINISTRACJI W LUBLINIE
Stosunki Międzynarodowe

Dlaczego będę Twoim najlepszym doradcą i agentem nieruchomości w Hiszpanii?

Jestem Paulina Anna Szaniawska i od ponad 12 lat jestem pośrednikiem w zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Nie tylko pośrednikiem, ale także doradcą, negocjatorem i przede wszystkim życzliwą osobą, która stawia na długotrwale relacje.

Posiadam ponad 15-sto letnie doświadczenie w nieruchomościach. Pracowałam w oddziale InterWorld w hiszpańskim mieście Castalla (Alicante), odpowiadając za kredytowanie i negocjowanie warunków kredytowych dla klientów. Obecnie od ponad 10 lat pracuje w oddziale Leyva Asesores-Inmobiliaria Leyva w Puerto de Mazarrón (Murcia). Jestem odpowiedzialna za przebieg procesów sprzedaży od strony prawnej i wysoką jakość oferowanych usług.

Lata zdobywania doświadczenia pozwoliły mi poznać realia hiszpańskiego rynku nieruchomości i wykalkulować udane inwestycje. Ukończyłam wiele kursów dotyczących doradztwa i aspektów prawnych sprzedaży nieruchomości. Obecnie jestem na ostatnim roku studiów prawniczych, aby móc zaoferować klientom usługi na najwyższym poziomie i przeprowadzić ich nie tylko przez proces nabycia/zbycia nieruchomości, ale także w tematyce rozwodów, pozwów do sądu, problemów z sąsiadami, zadłużeń itd.

Współpracuję z kancelariami na terenie calej Hiszpanii oraz z biurami nieruchomścci godnymi
zaufania. 

Scroll to Top