Przytłacza Cię ilość zagadnień gramatycznych, które musisz zrozumieć w trakcie zajęć? Nie wiesz co już wiesz, a czego jeszcze nie? Jeśli gubisz się w ilości wątków i poukładaniu sobie całej gramatyki hiszpańskiego w głowie — oto przedstawiamy Ci wszystkie zagadnienia gramatyczne z hiszpańskiego w uporządkowany sposób.
Jak korzystać z Gramboxa?
Naukę hiszpańskiego, jak i każdego innego języka, zaczyna się od samych podstaw. Zwykle na pierwszych zajęciach już zaczynamy uczyć się pojedynczych słów i zwrotów. Każde słowo to jakaś część mowy, każde zdanie czy równoważnik reprezentuje już jakiś m.in. czas lub tryb. Możesz nawet nie być świadoma, ale gramatyki zaczynasz się uczyć już od pierwszych zajęć. W taki czy bardziej dosadny sposób.
Jeśli uczysz się samodzielnie, może brakować Ci oglądu, czy nie omijasz jakiegoś ważnego zagadnienia, o którym możesz nie mieć pojęcia. Jeśli tak by było, tworzysz sobie luki w języku, a idą na kolejne poziomy, te luki zaczynają przeszkadzać i się nawarstwiać. Takie braki w jakiś zagadnieniach są jak dziurawy ser. Aby mieć pewność, że niczego ważnego nie omijasz, warto sprawdzić na Gramboxie czy wszystkie zagadnienia są omówione.
Każdy klocek Gramboxa reprezentuje dane zagadnienie gramatyczne języka hiszpańskiego.
Wielkość klocka i umiejscowienie nie są przypadkowe. Wielkość klocka reprezentuje, czy dane zagadnienie jest obszerne czy nie, czy dużo musisz się nauczyć i czy ma wiele wątków. Umiejscowienie klocka reprezentuje w jakiej kolejności zwykle powinnaś się go uczyć. Zaczynamy naukę języka od poziomu podstawowego, więc wszystkie klocki powinny być przerabiane od dołu Gramboxa. Zwykle obok siebie znajdują się kolejno wprowadzane przez nauczyciela zagadnienia. Jeśli uczysz się samodzielnie, powinnaś poruszać się (przerabiać poszczególne zagadnienia) od dołu do góry, najlepiej mniej więcej wierszami.