• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Liczebniki po hiszpańsku

Liczebniki po hiszpańsku

W tym temacie omówimy sobie liczebniki po hiszpańsku.

Zwykle kiedy zaczynam uczyć liczb po hiszpańsku najpierw wprowadzam cyfry od 1 do 20 (ewentualnie jeszcze dziesiątki do 100), zwykle jest to na jednych z pierwszych zajęć. Na codzień bardzo często korzystamy z liczb. Należy je znać w języku obcym. Dopiero w późniejszej kolejności zaczynam tłumaczyć jak się tworzy liczby powyżej 20.

Zwykła lista z wypisanymi nazwami liczb do Ciebie nie przemawia? Lubisz bardziej szczegółowe wyjaśnienia? Może spodobać Ci się nasz materiał do nauki hiszpańskich liczb. Szczegółowo wymieniłam wszelkie wyjątki oraz ważniejsze zasady przy tworzeniu liczb.

Wolisz prościej?

 

Oczywiście liczebniki po hiszpańsku czy w jakimkolwiek obcym języku, nie muszą być tłumaczone z taką skrupulatnością. Czasem wygodniej odnieść się do zwykłej listy słówek. Sprawdzić sobie jak dane słowo się wpisuje po hiszpańsku lub w drugą stronę, co oznacza po hiszpańsku.

Liczebniki po hiszpańsku od 0 do 30

liczebniki po hiszpansku pdf

Generator zapisu liczb

Wygodnym w użyciu narzędziem do sprawdzania hiszpańskiej pisowni liczebników mogą być generatory liczb, np. https://numeros-a-letras.todala.info

Wystarczy wpisać w miejsce przeznaczone na liczbę konkretny numer: Ingrese el número, kliknąć en letra. Generator otworzy nam drugie okno, w którym wyskoczy odpowiednie tłumaczenie po hiszpańsku. W głównym oknie możemy zaznaczyć od razu opcję wygenerowanie tekstu w formie żeńskiej. Jest to wygodne jeśli wiemy od razu, że będziemy się odnosić do jakiegoś rzeczownika rzeńskiego.

Kiedy w odwrotnej sytuacji mamy słowo po hiszpańsku i szukamy polskiego odpowiednik, w tym wypadku jednak lepiej sprawdzi się… wujek google i jego translator, eh.

Sprawdź nasz nowatorski sposób na gramatykę

Sprawdź nasze nowatorskie podejście do przedstawienia gramatyki hiszpańskiej!

ZOBACZ GRAMBOXA

Grambox lejek
Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło