• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Gramatyka   /  Demostrativo (zaimek wskazujący) poziom podstawowy

Demostrativo (zaimek wskazujący) poziom podstawowy

Demostrativo, a po polsku zaimek wskazujący, odnosi się do zaimków, za pomocą których wsazujemy na coś, są nimi np. este, ese, aquel.

Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpańskie zaimki wskazujące zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas dostępny w sprzedaży za małą opłatą PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie demostrativo w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi.

 

Strony z omówieniem demostrativo

Wyjaśnienia po polsku

Wyjaśnienia po angielsku/hiszpańsku

grambox poziom podstawowy

Gdzie jest zaimek wskazujący?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie demonstrativo dzięki układance gramatycznej – Grambox. Miejsce zaimka wskazującego znajduje się prawie u samej podstawy Gramboxa i powtarza się na każdym poziomie. Zagadnienie jest bardzo „małe”, oznacza to, że nie ma wiele informacji na ten temat. Zaimek wskazujący np. este, ese, aquel w zasadzie nie ma na poziomie podstawowym żadnych wyjątków, a jedynie poznajemy tłumaczenie i zastosowanie. Warto go znać, bo jest pomocy w codziennej komunikacji.

Interesuje Cię umiejscowienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest i czemu służy zaimek wskazujący?

Zaikmów wskazujących używamy zwykle do wskazywania jakiegoś przedmiotu, zwierzęcia czy człowieka. Kiedy chcemy coś zaznaczyć, pokazać.

Este chico me gusta mucho. Ten chłopak mi się bardzo podoba.

Dokładnie „ten”, a nie żaden inny. Aby wskazać o jakiego chłopaka nam chodzi użyjemy zaimka wskazującego este. Bardzo dużym plusem tego zagadnienia jest, że w języku polskim również mamy zaimki wskazujące, dlatego prosto nam jest je przetłumaczyć i łatwo jest nam zrozumieć ich zastosowanie. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w kwestii rodzajników (el, la…), których w polskim nie mamy, a w języku hiszpańskim są i to prawie wszędzie 🙂

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o hiszpańskim zaimkach wskazujących.

Masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zagadnieniu na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Grambox lejek
Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło