• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Gramatyka   /  Alfabet hiszpański

Alfabet hiszpański

Jak czytać alfabet hiszpański?

Chociaż alfabet hiszpański niewiele różni się od polskiego, to wypada się z nim zapoznać, chociaż raz 🙂 Może temat nie jest porywający, ale są rzeczy, których nie ominiemy, a przynajmniej nie warto.

Alfabet niby prosta sprawa, a jednak jak przychodzi do literowania, to bywają z tym problemy. Znajomość liter może się przydać kiedy dyktujemy komuś np. nasze dane osobowe.

Pamiętać musimy, że inną kwestią od alfabetu jest wymowa. Alfabet odnosi się do tego jak powinniśmy czytać poszczególne litery osobno, w filmie o wymowie dowiecie się jak czytać litery stojące obok siebie oraz na czym wymowa hiszpańska polega.

Fragment z HISZPAŃSKI START

czyli darmowy mini kurs języka hiszpańskiego

Materiały do alfabetu hiszpańskiego stanowią fragment darmowego kurs hiszpańskiego dla początkujących. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w hiszpańskim to zapraszam do darmowego uczestnictwa w kursie.

Poznasz w nim m.in. wymowę, liczby oraz podstawowe informacje o hiszpańskim. Zapraszam!

alfabet hiszpański

Na powyższej grafice znajdziesz poszczególne litery alfabetu hiszpańskiego z wypisanym obok fonetycznym (hiszpańskim) zapisem. Opisane zostało jak powinno się czytać poszczególne litery. Zapis jednak w języku hiszpańskim, więc kolejnym krokiem jest zapoznanie się z zasadami hiszpańskiej wymowy, aby potrafić czytać w języku hiszpańskim.

Jako dziecko wydawało mi się, że jeśli poznam litery alfabetu w obcych językach to będę w stanie już czytać i będę wiedziała co jest w danym języku napisane. Jakie to było naiwne… 🙂 Już nie wspominając, że gdybym znała alfabet oraz wymowę to słowa mają jeszcze inne znaczenie…

Wymowa jednak często bywa mylona z alfabetem. Jedno to znać poszczególne „nazwy” liter, a inna sprawa to potrafić przeczytać połączone ze sobą te litery. Na tym polega właśnie wymowa. O tym jednak w innym filmie lub na stronie kurs hiszpańskiego.

Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło