• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Gramatyka   /  Presente de indicativo (czas teraźniejszy) poziom podstawowy

Presente de indicativo (czas teraźniejszy) poziom podstawowy

Szukasz informacji o hiszpańskim zagadnieniu gramatycznym: presente de indicativo (czas teraźniejszy)?

Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpański czas teraźniejszy zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie presente de indicativo w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi. Plik został podzielony na dwie części w jednej znajdziesz wprowadzenie do czasu, a w drugim czasowniki nieregularne, jest to uzupełnienie do całości zagadnienia.

 

Strony z wyjaśnieniem presente de indicativo (czas teraźniejszy)

Wyjaśnienia po polsku

Wyjaśnienia po angielsku/hiszpańsku

grambox poziom podstawowy

Gdzie jest presente de indicativo?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie presente de indicativo dzięki układance gramatycznej – Grambox. Zwróć uwagę, że czas teraźniejszy trybu oznajmującego (indicativo) pojawia się na każdym poziomie. Uczymy się go nie tylko już na pierwszych zajęciach z hiszpańskiego, ale kontynuujemy naukę aż po poziom zaawansowany. Do tego czasu będziesz wracała, w miarę uczenia się, będą podawane coraz to nowe informacje. On jest (jak subjuntivo od poziomu B1) wszędzie 😀

Interesuje się jak można ułożyć wszystkie zagadnienia gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest czas teraźniejszy i na co mi on?

Presente de Indicativo, czyli czas teraźniejszy trybu oznajmującego (np. jestem uczniem, uczę się hiszpańskiego we wtorki) to najbardziej podstawowy czas teraźniejszy, a jednocześnie najbardziej podstawowy czas w ogóle. Używamy go w codziennych rozmowach bardzo często. Opisujemy nim co się ogólnie, generalnie dzieje. Powiedziałabym, że jest najogólniejszym czasem. Regularne formy czasu tworzy się od bezokolicznika podmieniając końcówkę, niektóre czasowniki, żeby utworzyć ten czas, trzeba trochę inaczej odmienić (są nieregularne). Dokładniejsze wyjaśnienie w PDFie. Opanowanie tego czasu to podstawa do poznawania jakiegokolwiek innego czasu. Ucząc się go, przygotuj sobie więcej czasu niż na inne zagadnienia gramatyczne np. participio, pronombres czy adverbio. Jest on obszerniejszy niż niektóre inne zagadnienia, co zresztą widać w wielkości „klocka” na Gramboxie. Nie wierzysz? Porównaj sobie jego wielkość – oddaje ona obszerność tego zagadnienia względem innych zagadnień gramatycznych.

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o presente de indicativo

Masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zagadnieniu na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Grambox lejek
Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło