Szukasz informacji o hiszpańskim zagadnieniu gramatycznym: sustantivo (rzeczownik) na poziomie podstawowym? Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpański rzeczownik zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas dostępny w sprzedaży za małą opłatą PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie rzeczownika w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi.  

Strony z omówieniem rzeczownika

Wyjaśnienia po polsku

  • wyjaśnienie po polsku

Wyjaśnienia po angielsku/hiszpańsku

Gdzie jest rzeczownik?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie sustantivo dzięki układance gramatycznej – Grambox. Gdzie znajdziesz rzeczownik w kontekście, tzn. może ono mieć swoje konkretne miejsce w całej gramatyce języka hiszpańskiego. Ba! Według nas ono ma swoje bardzo konkretne miejsce. Znajduje się ono u podstawy całego Gramboxa zaraz obok czasownika. Daje podwaliny do wszystkich innych zagadnień, a napewno poznawanych w późniejszym czasie typów zdań, czasów i konstrukcji. Zwróć uwagę na jego wielkość, reprezentuje ona zakres wiedzy, którą musisz wiedzieć o rzeczowniku. Nie ma żartów, całkiem sporo musisz się dowiedzieć o rzeczownikach, ale warto! Zaraz obok czasownika to najczęściej używana część mowy.

Interesuje Cię umiejscowienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest sustantivo (rzeczownik) i na co mi on?

Rzeczownik to obok czasownika najczęściej używana część mowy. Używamy go w większości zdań (zwykle jako podmiot). Co wypadałoby wiedzieć o rzeczowniku w hiszpańskim? Jak utworzyć liczbę mnogą oraz jakie są rodzaje (żeński, męski i… nijaki?). A jeśli mamy już wiedzieć wszystko co potrzeba na poziomie podstawowym, to warto jeszcze dodać informacje, gdzie rzeczownik ma swoje miejsce w zdaniu. Chyba nie chcesz do chłopaka zwracać się w formie żeńskiej, a do koleżanki mówić, że jest fajnym kolegą? Na pocieszenie powiem, że chociaż jest kilka regułek do zapamiętania, to jest to zagadnienie dosyć proste i przyjemne, nie to co niektóre… ale co ja będę straszyć. Jak w każdym języku jedne regułki gramatyczne są proste inne cięższe, na szczęście zagadnienia związane z rzeczownikiem są bardzo jasno ustalone, jest kilka wyjątków (no bo jakżeby inaczej), ale regułki sobie nie przeczą. Dokładniejsze wyjaśnienie rzeczownika po ludzku w płatnym PDFie.

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o hiszpańskim rzeczowniku.

Masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zagadnieniu na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Scroll to Top