• Brak produktów w koszyku.

Image Alt
  /  Hiszpański   /  Gramatyka   /  Gerundio (imiesłów czynny) poziom podstawowy

Gerundio (imiesłów czynny) poziom podstawowy

Szukasz informacji o hiszpańskim zagadnieniu gramatycznym: gerundio (imiesłów czynny) na poziomie podstawowym?

Na tej stronie znajdziesz różne źródła, gdzie został omówiony hiszpański imiesłów czynny zarówno w języku polskim, hiszpańskim jak i angielskim. Jeśli będzie brakowało Ci jakiegoś wyjaśnienia możesz sprawdzić przygotowany przez nas dostępny w sprzedaży za małą opłatą PDF, w którym bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienie gerundio w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym.  Oprócz obszernej teorii znajdziesz tam także ćwiczenia z kluczem odpowiedzi.

 

Strony z wyjaśnieniem gerundio (imiesłów czynny)

Wyjaśnienia po polsku

Wyjaśnienia po angielsku/hiszpańsku

grambox poziom podstawowy

Gdzie jest gerundio?

Może ułatwi Ci poukładanie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych w głowie oraz umiejscowienie GERUNDIO dzięki układance gramatycznej – Grambox. Gdzie znajdziesz imiesłów czynny w kontekście, tzn. może ono mieć swoje konkretne miejsce w całej gramatyce języka hiszpańskiego. Ba! Według nas ono ma swoje bardzo konkretne miejsce w odniesieniu do innych zagadnień gramatycznych. Znajduje się u podstawy całego Gramboxa zaraz obok czasownika, participio i infinitivo. Ponieważ jest bardzo blisko związany z zagadnieniami czasownika.

Interesuje Cię umiejscowienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej?

KUP GRAMBOXA

Czym jest imiesłów czynny i na co mi on?

Gerundio, a po polsku imiesłów czynny (np. śmiejąc lub śmiejący) czyli forma odczasownikowa, czyli stworzona od czasownika :).Tworzy się go od bezokolicznika. Ma swoje użycia w konkretnych konstrukcjach gramatycznych i może być przydatny jako imiesłów sam w sobie. Dokładniejsze wyjaśnienie po ludzku w płatnym PDFie.

Potrzebuję bardziej usystematyzowanej wiedzy o gerundio.

Masz wrażenie, że to nie wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zagadnieniu na poziomie podstawowym?

Chcesz sobie poukładać w głowie hiszpańską gramatykę?

Nie do końca odnajdujesz się w zawiłościach gramatyki hiszpańskiej? Wolisz wizualne przedstawienie wszystkich zagadnień? Opracowałyśmy przedstawienie wszystkich zagadnień gramatyki hiszpańskiej w formie schematu z systematycznie poukładanymi klockami-zagadnieniami gramatycznymi.

Jeśli chcesz spojrzeć na hiszpańską gramatykę trochę inaczej niż zwykle to GRAMBOX jest dla Ciebie.

 

Kliknij w poniższą grafikę

Grambox lejek
Post a Comment

Rejestracja użytkownika

Zresetuj hasło